یادگیری چند اصطلاح تلگرامی

 

این روزها بیشتر از هر چیزی دو اسم به گوشتان می‌خورد، تلگرام و اینستاگرام. این دو برنامه که اکنون جزئی از زندگی روزمره اکثر ایرانی‌ها شده‌اند، به محل کسب درآمد میلیونی برای برخی افراد تبدیل شده است.

اگرچه تلگرام چند وقتی است که در داخل ایران مسدود شده است اما همچنان کاربران زیادی درون آن فعال هستند. در این مطلب قصد داریم تا چند اصطلاح تلگرامی را برای شما توضیح بدهیم.

خرید ممبر تلگرام
تلگرام

تلگرام:

تلگرام یک برنامه موبایلی است که در سال 2013 اولین نسخه آن دو برادر روسی به نام پاول دورف و نیکولای دوروف منتشر شد. این برنامه در حال حاضر بیش از 200 میلیون کاربر در سرتاسر دنیا دارد.

گروه تلگرام:

یکی از قابلیت‌های تلگرام داشتن گروه است که در آن یک شخص با ساخت گروه می‌تواند از یک یا چند هزار نفر را درون عضو کند. در گروه تمام اعضا توانایی ارسال چت، عکس، فیلم، آهنگ و هر نوع فایل دیگری را دارند.

کانال تلگرام :

با اضافه شدن ویژگی ساخت کانال به تلگرام، محبوبیت تلگرام در بین سایر برنامه‌های پیام رسان به طور چشمگیری افزایش یافت. کانال یک رسانه‌ی اینترنتی است که در بستر تلگرام راه اندازی شده است و هر کس تلگرام داشته باشد قادر به ساخت کانال برای خود است و می‌تواند هر نوع فایل و محتوایی را درون آن منتشر کند. از فایل آهنگ و فیلم گرفته تا انواع فایل متنی و فشرده را می‌توان در کانال منتشر کرد. محتوای کانال برای افرادی که داخل کانال باشند نمایان می‌شود.

ممبر:

ممبر (member) به افراد عضو شده داخل کانال گفته می‌شود. ممبر کانال محتوایی که مدیر کانال ارسال می‌کند را مشاهده می‌کند. هر چقدر تعداد ممبر کانال بیشتر باشد کانال دارای اعتبار بیشتری است و می‌تواند یک کانال با درآمد بالا باشد. تمام کانال‌های تلگرامی سعی می‌کنند تا تعداد اعضای کانال یا همان ممبر کانال خود را افزایش دهند و برای این کار از روش‌های مختلف جهت افزایش ممبر کانال خود استفاده می‌کنند.

ادمین:

به شخصی که در تلگرام کانال ایجاد می‌کند و یا مدیریت ارسال مطالب و کانال را در دست دارد ادمین گفته می‌شود.

ربات تلگرام:

ربات یکی دیگر از قابلیت‌های خاص تلگرام است که هر شخص می‌تواند یکی از آن‌ها را جهت اهداف و کارهای خاصی طراحی کند. ربات‌ها به صورت خودکار کار می‌کنند و با نوشتن برنامه‌های مورد نیاز می‌توان با آن هر کاری را درون تلگرام انجام داد. مثلاً به عنوان مثال جهت جستجو در یوتیوب یا دانلود فیلم‌های آن می‌توان از ربات یوتیوب استفاده کرد. ربات‌ها با اسم خاصی که دارند به راحتی از دیگر کاربران قابل تشخیص هستند. هنگام ساخت بات حتماً باید از کلمه bot استفاده شود.

کسب درآمد از تلگرام:

به لطف داشتن آمار بالای کاربر، تلگرام را می‌توان به عنوان یک بستر جهت کسب درآمد اینترنتی در نظر گرفت. برای این کار نیاز به یک کانال با تعداد ممبر بالا است. برخی کانال‌ها هرچند که تعداد اعضای آن‌ها کم است اما چون در حوزه تخصصی فعالیت می‌کنند درآمد خوبی دارند. بنابراین به خاطر کسب درآمد، مدیران کانال‌ها به فکر افزایش ممبر کانال خود می‌افتند که از راه‌های مختلفی امکان پذیر است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *